Sonoforeza

Ultradźwięki (sonoforeza)-Fale ultradźwiękowe oddziaływują na tkankę poprzez przyspieszenie procesów regeneracyjnych skóry, poprawę krążenia, poprawę wnikania substancji leczniczych i kosmetycznych w głębsze warstwy skóry. Fale ultradźwiękowe aktywują komórki, ożywiają włókna skóry i wzmacniają ich napięcie, co zapobiega procesowi starzenia i wiotczenia skóry. Po zabiegu skóra jest gładka i wzmocniona, zmarszczki i linie na twarzy są zredukowane. Ultradźwięki to także idealne narzędzie do terapii cellulitu. Fale ultradźwiękowe wnikają w głąb skóry, stymulują komórki, poprawiają krążenie krwi i mikrokrążenie. Poprawa mikrokrążenia skutkuje lepszym nasyceniem tlenem i wzrostem nowych komórek. Z drugiej strony ultradźwięki zapewniają masaż wewnętrznym warstwom tkanki i stymulują naturalną formację kolagenu poprzez aktywację fibroblastów.

Sonoforeza to zabieg polegający na masażu skóry wykonywanym przy użyciu głowicy emitującej ultradźwięki o określonej częstotliwości (skóra twarzy to najczęściej 25.000Hz, ciało 1MHz). Uzyskujemy w ten sposób poprawę nawilżenia skóry, zrównoważenie procesów metabolicznych, pobudzenie mikrokrążenia krwi, a co za tym idzie lepsze odżywienie oraz pobudzenie skóry do odnowy komórkowej. W zabiegach pielęgnacji ciała dochodzi do rozbicia tkanki tłuszczowej pod wpływem uderzeń fali ultradźwiękowej, co umożliwia późniejsze odprowadzenie złogów tłuszczowych poprzez ukłąd limfatyczny poza ustrój, a w efekcie odchudzenie pacjenta. Optycznie natychmiast po zabiegu możemy zaobserwować wygładzenie zmarszczek, poprawę kolorytu i kondycji  skóry.   Sonoforeza umożliwia nam niezwykle intensywne i skuteczne wprowadzanie w głąb skóry substancji leczniczych i odżywczych, dlatego jest zabiegiem stosowanym i zalecanym przez lekarzy nie tylko w sferze kosmetycznej, ale również medycznej.

Znakomite efekty uzyskujemy w leczeniu:

-           skóry naczynkowej,
-           wczesnych stadiach trądziku różowatego,
-           łojotokowym zapaleniu skóry,
-           wszelkich odmian trądziku młodzieńczego
-           przetłuszczania skóry,
-           likwidacji zmarszczek,
-           plam i przebarwień,
-           cellulitu,
-           nadwagi - rozbijanie tkanki tłuszczowej
-           rozstępów
-           skóry odwodnionej i zszarzałej.

Wykonuje się go bądź to doraźnie w celu odświeżenia skóry jako pojedynczy zabieg, bądź w seriach od 6-12 zabiegów jako kuracja terapeutyczna. Powtarzać go można dwa razy w tygodniu, a serię co trzy miesiące. Doskonałe efekty daje poprzedzenie sonoforezy zabiegiem kawitacji.

Przeciwwskazania : ostre stany zapalne, choroby nowotworowe, ciąża, ropne stany zapalne, wszczepiony rozrusznik serca, metalowe implanty .  

CENA USŁUGI:

SONOFOREZA: 35zł

SONOFOREZA + PEELING: 40zł

SONOFOREZA SERIA 12 zabiegów : 300zł