Karboksyterapia

Karboksyterapia = terapia CO2, czym jest?


Terapia dwutlenkiem węgla („cudownym gazem”), czy inaczej karboksyterapia, została ogłoszona największym przełomem w medycynie estetycznej od czasu zastosowania botoksu. Nic dziwnego, ponieważ ilość zastosowań i skuteczność tej metody jest imponująca. Karboksyterapia na całym świecie staje się szybko bardzo ważnym narzędziem w walce z podstawowymi problemami, z jakimi przychodzą pacjenci do gabinetów medycyny estetycznej. Jest to bezpieczna, bardzo mało inwazyjna i klinicznie sprawdzona metoda stosowana do odmładzania skóry, walki z cellulitem, lokalnymi nadmiarami tkanki tłuszczowej, rozstępami, zwiotczeniami skóry, łysieniem, a nawet ogniskami łuszczycy, zaburzeniami krążenia obwodowego, czy owrzodzeniami i opóźnionym gojeniem ran. W Ameryce Południowej i Europie, terapia dwutlenkiem węgla jest stosowana w leczeniu rozstępów, cellulitu i blizn i przynosi imponujące rezultaty. Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym wstrzykiwaniu, przy użyciu specjalnego urządzenia, kontrolowanych dawek dwutlenku węgla (CO2).

 

Mechanizm działania – karboksyterapia

  1. Rozszerzenie naczyń krwionośnych i zwiększenie przepływu krwi – lepsze odżywienie.
  2. Kontrolowany stan zapalny stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny.
  3. Polepsza drenaż limfatyczny
  4. Dotleniona tkanka skóry właściwej.

Karboksyterapia przy wykorzystaniu sprzętu N-Symbiosis Polska


Karboksyterapia, terapia dwutlenkiem węgla (CO2), w medycynie jest stosowana od dawna. Natomiast w procedurach zabiegów medycyny estetycznej stosunkowo od niedawna. Ze względu na spektakularne efekty i bezpieczeństwo, zabieg szeroko stosowany w medycynie i kosmetologii estetycznej. Jest to holistycznie i klinicznie przebadana procedura, skutecznie pobudzająca procesy samoregulacji skóry, w tym owłosionej.


Zabieg

Zabieg polega na śródskórnym lub podskórnym precyzyjnym podaniu, przy użyciu nowoczesnego urządzenia do karboksyterapii N-CDT Skin Breath, kontrolowanych dawek CO2, pod bezpiecznym ciśnieniem 2-3 barów.

Zalecana jest seria zabiegów 1-10 w okresie trzech miesięcy. Częstotliwość jest dobierana indywidualnie w zależności od złożoności problemu. Po serii zabiegów, wskazane są zabiegi przypominające co 6 m-cy.

Zabieg oferowany do tej pory tylko w klinikach, ze względu na koszty i gabaryty aparatury, wchodzi przebojem do gabinetów dzięki takim urządzeniom, jak N-CDT Skin Breath.

Lipoliza – pozbycie się tkanki tłuszczowej

Po podaniu do tkanki tłuszczowej CO2 powoduje roozerwanie błon komórek tłuszczowych. Dodatkowo w wyniku procesów biochemicznych wytwarza się kwas węglowy, który rozpuszcza tkankę tłuszczową. Silnie rozgrzane naczynia krwionośne zwiększając przepływ krwi, stymulujemy metabolizm tłuszczu. Uszkodzeniu pod wpływem CO2 ulegają również struktury przyczyniające się do powstawania cellulitu.